Pagrindinis meniu VGA Planets taisyklės Kaip pradėti žaisti? Registracijos anketa PBEM konferencija 'Keturiu baziu' partijos reglamentas Programos Partiju informacija Mail to GameMaster: gm@galaxy.lt

Kaip pradėti žaisti?

 1. Na, pirmiausia, reikėtų perskaityti lietuviškas žaidimo taisykles. Jei jos neišgąsdino, ar bent kiek sudomino - puiku, galima tęsti toliau. Jei ne - tada jau verčiau reikia eiti žiūrėti rėmėjų reklamas ;)
 2. Po to reikėtų iš Programų archyvo pasiimti VGA Planets shareware versiją, su kuria jau galima pabandyti pažaisti. Parsisiųskite ją į savo kompiuterį ir paleiskite. Programa pasiūlys pasirinkti instaliavimo direktoriją (Siulyčiau rinktis C:\PLANETS) ir paspaudus "Install", išsipakuos.
 3. Jei iki šio momento nesate parskaitę taisyklių - būtinai tai padarykite. Žaisti žaidimą be taisyklių bus itin sunku. Jei taisykles mokytis yra nuobodu - bent perskaitykite jas vieną kartą - taip Jūs jų iššyk neišmoksite, tačiau pamatysite visas žaidimo galimybes. Vėliau, prireikus, galėsite pskaityti vieną ar kitą skyrelį.
 4. Jei norite pabandyti pažaisti - C:\PLANETS direktorijoje yra failas DEMO.BAT. Paleiskite jį ir bandykite žaisti. Jei nesate skaitę taisyklių - bus sunku. Daugelyje žaidimo vietų galima paspausti H raidę, ko pasekoje ekrane atsiras pagalbos ekranas, paaiškinantis, ką šioje vietoje galima daryti ir kokiais klavišais šios komandos nurodomos.
 1. Jei žaidimas patiko, ir norite sužaisti prieš kitus žaidėjus - pirmiausiai Jums reikia pasirinkti, už kokias rases norite žaisti. VGA Planets dalyvauja 11 skirtingų rasių, kurių kiekviena turi tik jai būdingas savybes. Taisyklėse susiraskite skyrelį Rasių ypatybės ir susipažinkite su visomis rasėmis bei pabandykite jas išdėlioti mažėjimo tvarka. Šiuos rasių pavadinimus ir reikės pateikti žaidėjo paraiškoje. Žinoma, gali būti jog Jūs negausite labiausiai norimos rasės (tai lemia ir kitų žaidėjų norai bei burtai), todėl pasistenkite išdėlioti visas 11 rasių.
 2. Užpildykite registracijos anketą ir paspauskite "Išsiųsti paraišką". Jei viskas tvarkoje - po dienos ar dviejų iš GameMasterio gausite atsakymą PRIIMTA arba tiesiog OK. Jei negaunate atsakymo - vadinasi blogai nurodėte savo pašto adresą. Užpildykite paraišką dar sykį.

  Žaidimo pradžia:

  Kaip jau minėta - VGA Planets žaidimas vyksta elektroniniu paštu. Tai reiškia, kad visa informacija tarp žaidimo serverio ir žaidėjų perduodama kompiuteriniu paštu. Tačiau laiškais galima perduoti tik tekstinę informaciją, todėl yra naudojamos specialios programos, galinčios užkoduoti netekstinius failus (tarkime, ZIP archyvą) taip, jog jį sudarytų tik tekstiniai simboliai. Gavėjas šį failą gali iškoduoti ir vėl gauti originalų failą. Jums iš viso šito pakanka žinoti, kaip iškoduoti gautą žaidimo ėjimą ir kaip išsiųsti savo atliktas komandas.

 3. Žaidimo pradžioje Jūs gausite pakvietimą į žaidimą, kuriame bus nurodytas Jūsų rasės pavadinimas, slaptažodis, ėjimų darymo dažnumas ir dienos, kuriomis bus daromi ėjimai. Rekomenduočiau šį laišką išsaugoti iki žaidimo pabaigos.
 4. Jei iki šiol nesate pasiėmę reikalingų programų - pats laikas padaryti tai dabar. Mums reikės: Jei neturite šių programų savo kompiuteryje, pasiimkite jas bei įsirašykite į savo kompiuterio direktoriją, kurioje laikote naudingas ir dažnai naudojamas programas (tarkim archyvatorius). Jei tokios direktorijos neturite - galite patalpinti šiuos failus VGA Planets direktorijoje (Jau siūliau, kad tai būtų C:\PLANETS).
 5. Kartu su pakvietimu turėtumėte gauti ir pirmąjį ėjimą. Priklausomai nuo Jūsų pašto programos, šiuos laiškus matysite kaip prie laiško prikabintus failus arba laiško tekste bus įrasyti simbolių stulpeliai. Maždaug taip:

  From: VGA Planets <planets@galaxy.lt>
  Subj: Game Test0 host results
  section 1 of 1 of file player2.zip < uuencode 95 (v40) by R.E.M. >
  
  begin 644 player2.zip
  M4$L#!!0````(`$FH'26^NOJ>MP0``),7```+````4$Q!6452-2Y24U3M6,UO
  M&T44?TZ3;/A,)2I`<\'B!!*O2J)^Q+&<V/&7XJ2S]J[M.HZ-/TI3<1G;TV1J
  M9S?:71LL(2$A<>"`A-03<.&&N')&XH;$7\`1Q+_`VSAITS01`?6XO]'LC-^\
  M]WLS;YYGI'D7`.Z'`/ZFFID"^(-J6P.8>@O@2ZIP!6:H+$>6X0@1[=[<+,S#
  M:<P<MV0*YIW$UE8XE4[GPV8^D4R',T::J"^)J\1U>W'IM*L03,-3@I>.VQ^I
  M,+(R-&-B8&5@9F+B.7+_^MK_)S6--B\V2(^:DB#!7K)#KGS*;.OB_LNK[T\,
  M22TN44A/S$U5"'$-#C%@0`<*(@QL#+$,L8P,#&H,`AC2<D`,`%!+`0(4`!0`
  M```(`$FH'26^NOJ>MP0``),7```+````````````(`````````!03$%915(U
  M+E)35%!+`0(4`!0````(`$FH'25HJ8A89````'\````)``````````$`(```
  D`.`$``!55$E,-2Y$05102P4&``````(``@!P````:P4`````
  `
  end
  sum -r/size 35094/2124 section (from "begin" to "end")
  sum -r/size 44808/1521 entire input file
 6. Jeigu gavote tokius raidžių stulpelius - Jums reikia išsaugoti laišką faile (Tai priklauso nuo Jūsų pašto programos, bet turi būti kažkas panašaus į "Save message as...", "Write message"). Išsaugokime laišką faile C:\PLANETS\VGAP.UUE.
 7. Jei gavote laišką su pavaizduotu prikabintu PLAEYRx.ZIP failu - pagal programos nurodymus išsaugokite šį failą į C:\PLANETS direktoriją. Neretai tai atliekama paspaudus ant failo paveikslėlio dešinįjį klavišą ir nurodžius "Save As...". Kai kuriose pašto programose failas yra automatiškai iškoduojamas ir padedamas į specialią direktoriją, kurios pavadinimas nurodomas programos parametruose ir tokiu atveju Jums tereikės perkelti šį failą į C:\PLANETS direktoriją. Praleiskite sekantį punktą, kuriame rašoma apie UUE failo iškodavimą ir pereikite išsyk prie išarchyvavimo.
 8. Tolimesnius veiksmus turbūt patogiausiai atlikti Norton Commander ar kitoje DOS tipo aplinkoje, kadangi VGA Planets ir kitos pagalbinės programos yra DOS aplinkos programos. Pirmiausia reikia iškoduoti gautą UUE failą. Nueikite į C:\PLANETS direktoriją ir surinkite komandą:
  UUDECODE VGAP.UUE
  Jei viskas vyks gerai, Jūsų kompiuteryje atsiras PLAYERx.ZIP archyvas, čia x - žaidėjo rasės eilės numeris, kuris gali būti nuo 1 iki 11. Tarkime, Jūs žaidžiate už Lizardų rasę - tokiu atveju Jūsų numeris yra 2 ir pas Jus kompiuteryje turi atsirasti PLAYER2.ZIP failas. VGAP.UUE failą galima ištrinti.
 9. Išarchyvuokite gautąjį PLAYERx.ZIP su PKUNZIP.EXE programa. surinkite komandą:
  PKUNZIP PLAYERx.ZIP
  Čia x - tas pats Jūsų rasės eilės numeris. Po šios komandos gausite PLAYERx.TRN failą. ZIP archyvą taipogi galima ištrinti.
 10. Jei tai pirmasis šios partijos Jūsų ėjimas - Jums reikia susikurti direktoriją šiai partijai. Turbūt patogiausia yra susikurti atskiras direktorijas kiekvienai partijai, kurių kiekvienos pavadinimas sutaptų su partijos pavadinimu. Tarkim, jei žaidžiate GAME1 partijoje, susikurkite GAME1 direktoriją PLANETS direktorijoje. Visas kelias į šią direktoriją atrodys taip:
  C:\PLANETS\GAME1
  Į šią direktoriją perkelkite gautąjį PLAYERx.TRN failą.
 11. Po to vėl reikia sugrįžti į PLANETS direktoriją ir įvesti tokias komandas:
  UNPACK GAME1 - išpakuojamas žaidimo ėjimas.
  PLANETS GAME1 - darote žaidimo ėjimą.
  MAKETURN GAME1 - paruošiate savo komandas išsiuntimui.
 12. Po šių komandų GAME1 direktorijoje atsiranda PLAYERx.TRN failas. Perkelkite šį failą į C:\PLANETS direktoriją. Paruošime šį failą išsiuntimui.
 13. Pirmiausiai gautąjį PLAYERx.TRN failą reikia surachyvuoti PKZIP archyvtoriumi. Surinkite komandą:
  PKZIP PLAYERx.ZIP PLAYERx.TRN
  Čia x - tas pats Jūsų rasės eilės numeris. Po šios komandos gausite PLAYERx.ZIP failą. PLAYERx.TRN failą galima ištrinti.
 14. Užkoduosime PLAYERx.ZIP archyvą persiuntimui per elektroniniu paštu:
  UUENCODE PLAYERx.ZIP PLAYERx.TXT
  Čia x - kaip visada, Jūsų rasės eilės numeris. Po šios komandos gausite PLAYERx.TXT failą. PLAYERx.ZIP failą galima ištrinti.
 15. Paruošimo išsiuntimui fazė baigta. Dabar tereikia paleisti Jūsų pašto redaktorių, rašyti laišką adresu: planets@galaxy.lt, laiško subject eilutėje nurodant:
  #ORDER GAME1 PLAYERx PASSWORD
  Ar bereikia papildomai sakyti, kad GAME1 - tai partijos pavadinimas, x po žodžio PLAYER - žaidėjo rasės eilės numeris, o PASSWORD - žaidėjo slaptažodis, kuris buvo nurodytas žaidėjo anketoje, ir primintas pakvietime į partiją?
 16. Užkoduotą PLAYERx.TXT failą (taip, panašius į gautuosius raidžių stulpelius) reikia įkelti į laišką (ne Attachment, bet Insert file !) bei išsiųsti laišką. Jei Jūsų pašto programoje nerandate komandos Insert, o pašto programa dirba Windows aplinkoje - Jūs galite atsidaryti NOTEPAD programą (ji yra Jūsų Start meniu, Programs skyrelio Accessories skyriuke), su šia programa atsiversti PLAYERx.TXT failą, pažymėti visą tekstą, jį nukopijuoti į Clipboard'a, po to pašto programoje įkelti jį į failą. Jūsų laiškas turėtų atrodyti maždaug taip:
  From: Jūsų Vardas ir Pavardė <adresas@hostas.lt>
  To:  VGA Planets <planets@galaxy.lt>
  Subj: #order Game1 Player2 manoslapt
  section 1 of 1 of file player2.zip < uuencode 95 (v40) by R.E.M. >
  
  begin 644 player2.zip
  M9S?:71LL(2$A<>"`A-03<.&&N')&XH;$7\`1Q+_`VSAITS01`?6XO]'LC-^\
  M]WLS;YYGI'D7`.Z'`/ZFFID"^(-J6P.8>@O@2ZIP!6:H+$>6X0@1[=[<+,S#
  M:<P<MV0*YIW$UE8XE4[GPV8^D4R',T::J"^)J\1U>W'IM*L03,-3@I>.VQ^I
  M,+(R-&-B8&5@9F+B.7+_^MK_)S6--B\V2(^:DB#!7K)#KGS*;.OB_LNK[T\,
  M+E)35%!+`0(4`!0````(`$FH'25HJ8A89````'\````)``````````$`(```
  D`.`$``!55$E,-2Y$05102P4&``````(``@!P````:P4`````
  `
  end
  sum -r/size 35094/2124 section (from "begin" to "end")
  sum -r/size 44808/1521 entire input file
 17. Išsiuntę ėjimą, po kelių valandų gausite atsakymą iš serverio, kuriame bus nurodyta, ar ėjimas priimtas (tokiu atveju viskas tvarkoje) ar iškilo kažkokios problemos (tokiu atveju serveris nurodys, kas konkrečiai negerai). Tokiu atveju ištaisykite klaidas ir papildomai išsiųskite savo ėjimą.
 18. Toliau žaidimas tęsis panašiai, kaip ir pirmojo ėjimo metu. Pakvietime nurodytomis dienomis bus daromi ėjimai, Jūs gausite laišką, vėl jį išsikoduosite, išarchyvuosite, darysite ėjimą, išsiųsite jį... Jei pamiršote, kaip tai padaryti - vėl skaitykite aprašymą nuo pradžių ;)
 19. Jei Jums kyla klausimų - Jums visada padės GameMasteris. Galite parašyti jam laišką elektroniniu paštu. GM'o adresas gm@galaxy.lt. Rašydami laišką nepamirškite konkrečiai nurodyti problemą, taip pat kokias naudojate su ja susijusias programas.
P.S. Aprašyme minėtos PKZIP, PKUNZIP, UUENCODE, UUDECODE programos nėra vienintelės šio tipo programos - jei turite patirties, Jūs galite naudotis ir WinZIP, XFerPRO bei kitomis panašiomis programomis, nors manytume, kad minėtos programos yra, ko gero, papraščiausios naudotis.

Copyright © 1998-2001 by M.Alaburda