2014.10.12 - Išardymas į CAP ir kitos naujovės Retro01 partijose

Sveikinu Galaktikos RETRO01 rases!

Serveryje atlikti pakeitimai (serverio versija v035), kurie buvo reikalingi Retro serijos partijai - komandų filtravimas, technologijų ribojimas ir laivų išardymas į CAP. Sunkiausia buvo paskutinis veiksmas, todėl šiek tiek užtruko. Siūlau atidžiai perskaityti ir klausti, jei neaišku.

1. Komandų filtravimas. Šioje partijoje G komanda negalima, ją panaudojus - jums grąžins klaida, kad ji yra draudžiama šioje partijoje. Tapo itin paprasta realizuoti "Solo" tipo partijas - planuoju serverio atgimimo 24 mėn jubiliejui tokią atidaryti.

2. Technologijų limitai. Šioje partijoje jis yra 3.00. Jei rasė gamina technologiją, ir yra pasiekiamas limitas - likusi gamyba yra MAT (žaliavos).
SVARBU! Planetų gamyba apdorojama eilės tvarka (pagal jų numerį), todėl gali būti, kad dviem tos pačios rasės planetoms tiriant technologiją - pirmoje bus ištirta iki ribos, o antroji gamins tik MAT.

3. Išardymas į CAP. Naudojama formulė: (CargoT-1)/CargoT - čia CargoT yra rasės (o ne išardomo laivo!) krovinių technologija. Šis santykis dauginamas iš 100, suapvalininamas sveikųjų skaičių tikslumu ir tai yra procentas, kuri masės dalis pavirs CAP. Likusi masės dalis pavirs MAT. Beje, įprastose partijose - visa masė virsta MAT.

Pavyzdys: Rasės krovinių tech yra 1.20 - tada (1.20-1)/1.20 = 0.2 / 1.2 = 16.6666. Vadinasi, 17% išardomos masės taps CAP, o likusi 83% - MAT. Tarkim, jei rasė išardys du dronus (jų abiejų masė yra 2) - tai planetoje padaugės 0.34 CAP ir 1.66 MAT (CAP ir MAT padidėjimo suma bus visada lygi išardomų laivų masei). SVARBU - planetoje padidės būtent CAP (žymima $) ir MAT atsargos - sekančiu ėjimu CAP bus pridėta prie IND (jei populiacijos pakaks), o MAT bus naudojama gamyboje, jei to reikės. Tačiau šiuo ėjimu CAP dar galima pakrauti į kitą laivą ir išvežti. Jei norima CAP pridėti prie planetos IND šiuo ėjimu - tai galima padaryti, pakraunant ir iškraunant CAP į/iš krovininio laivo (jei toks yra planetos orbitoje).

Galaxy+ klientinės programos gali neteisingai atvaizduoti išardymo rezultatus, todėl laivus išardžius - siūlau užsisakyti "Z" ir pasitikrinti, ko yra planetoje.

Jei reikia pagalbos ar komentarų - prašau rašyti emailu.

Pagarbiai,
GM

2013.03.02 - Nauja galimybė - rasės komentavimas

Galimybė pasiekiama per meniu punktą Registruoti rasių pavadinimai.

2013.02.13 - Serveryje įdiegta galimybė dalintis reportais (nuo 2013.03.02 - ir preparseriais!)

Pastebėjau, kad žaidėjai naudojasi privačių laiškų galimybe, perduodami savo ėjimų ataskaitas (raportus). Tai nėra patogu, raportai netelpa į vieną laišką, be to - stipriai pildosi serverio laiškų duomenų bazė, nes ji nėra skirta laikyti failams. Iš kitos pusės - neskatinu raportų dalinimosi iškelti į emailą, nes taip prarandamas anonimiškumas, kurį remiu ir skatinu.

Siekiant išspręsti šias problemas - serveryje padarytas gana patogus raportų dalinimosi mechanizmas:

  1. Einate į "Valgymo pultą", spaudžiate ant norimos partijos pavadinimo.
  2. Prie raportų yra nupieštos užrakintos spynos. Paspaudus ant spynos - ji atsirakina, o apačioje yra parodomas kodas, panašus į "[report=123#aBcDeFgHiJkLmNoPrStU]". Kopijuojate šį kodą į laišką kitai rasei, kuriai norite perduoti šį savo raportą - tiksliai visą, su laužtiniais skliaustais.
  3. Žiūrint laišką, jo apačioje yra nuorodos į raporto parsisiuntimą. Gavus patvirtinimą iš kitos rasės, kad raportą pasiėmė sėkmingai - Jūs galite vėl "užrakinti" raportą.

Svarbu! Kiekvieno "atrakinimo" metu sugeneruojamas atsitiktinis kodas. Užrakinus - kodas panaikinamas. Vėl atrakinus - kodas bus kitoks, todėl seniau parašytame laiške nurodytas kodas nebeveiks.

P.S. Po poros dienų laiškų DB bus peržiūrėta ir pilni raportų tekstai iš laiškų ištrinti.

2013.02.05 - Serveryje įdiegta apdovanojimų sistema

Galaxy Plus - ekonominis, diplomatinis ir karinis strateginis žaidimas. O kur kariškiai - ten ir uniformos. O uniformas puoša pasižymėjimo ženklai. Pirmi ženklai - gana paprasti, tarkim, išgyventa 20 ėjimų partijoje. Tačiau toliau bus ir vertingesnių pasiekimų, garbingesnių apdovanojimo ženklų.
Naujausi apdovanojimai - čia.

2013.02.01 - Automatinis serverio ėjimų generavimas

Serveris atnaujintas į versiją 024 - nuo šiol ėjimai bus generuojami automatu, tiksliai nustatytu laiku. Mažose partijose (įskaitant uždaras partijas) galimas lankstus grafikas, kai partijos ėjimas generuojamas, visoms partijos rasėms pateikus įsakymą ir patvirtinus ėjimo baigimą arba praėjus nustatytam laiko tarpui po paskutinio ėjimo (default - 48 valandos, bet tai nustatoma kiekvienai partijai individualiai).
Prieš generuojant partijos ėjimą - visada yra įvykdomi "lastminute" pateikti įsakymai.

2013.01.26 - Naujas patogumas - laiško šablonas

Jūsų titulų sąrašas toks ilgas, kad kiekvieną kartą, rašant laišką, tenka juos visus copy/paste'inti?
Žaidžiate dviejose partijose skirtingais rasių pavadinimais ir kartais susimaišote, pasirašydami ne tos rasės vadovo vardu?

Serveryje yra mažas atnaujinimas, kuris padės Jūsų problemos atveju - laiško šablonai. Eikite į laiškų rašymą, ten yra naujas TAB'as - susikurkite savo laiško šabloną, pažymėkite @ simboliu tą vietą, kur pradedate rašyti laišką ir daugiau niekada nereikės prisiminti, kaip pasirašyti, arba copy-pastinti visų savo titulų. Tuo pačiu laiškai atrodys tvarkingiau, be to - kiekvienai savo partijai galite susikurti skirtingą šabloną.
Jei nežinote, ką rašyti šablone, pradžiai galite nusikopijuokiti:

Sveiki,

@

Pagarbiai,
"Jūsų rasės pavadinimas"
2013.01.12 - Startavo Alpha5!

Startavo Alpha5 partija, joje susirinko ne taip ir mažai - 21 rasė. Linkiu visiems sėkmės!

2013.01.12 - Naujiena - video pamokos

Serveryje talpinamos nuorodos į Youtube video pamokas, kurios padės Jums išmokti žaisti Galaxy plus.
Būsime dėkingi už pastabas ir pageidavimus, bei klausimus.

2013.01.12 - Naujiena - partijų istorija

Serveryje jau galima matyti vykstančių partijų istoriją - kiekvieno ėjimo rasių lentelę ir viešas žinutes (broadcast'us).

2013.01.06 - Alpha5 partija startuos šeštadienį!

Atgimęs serveris dar gana turi nedaug reguliarių žaidėjų, o padavę paraiškas į Alpha5 - gali "užsilaukti", jei lauksime 30 ar dar daugiau žaidėjų partijoje... Todėl GM'o sprendimu sekanti partija prasidės lygiai po mėnesio nuo Alpha4 pradžios - 2013.01.12.
Jei kas neapsisprendžiate - registruokitės dabar, nes kitas "traukinys" - tikėtinai vėl po mėnesio.

2013.01.01 - Nupūstos dulkės nuo skyrelio "Registruoti rasių pavadinimai"

Jau pasiekiamas meniu punktas "Registruoti rasių pavadinimai", o taip pat galima paskaityti, kaip prieš ~10 metų buvo komentuojami galaktikos draugai ir priešai.

Tikėtinai greitai bus suprogramuotas komentarų rašymas (ir galimybė pataisyti senus, jei privelta klaidų).
Komentarus rašyti galės tik registruotų rasių pavadinimų atstovai (nes komentuoja rasė, o ne žaidėjas).

2012.12.31 - Suprogramuotos praktiškai visos komandos, naudojamos įsakymuose

J komanda (laivyno formavimas, prijungiant grupę arba kitą laivyną) jau veikia (serverio versija 1.12.009 /alpha).
Dar trūksta J komandos vykdymo be parametrų (vienodų grupių apjungimas ir pernumeravimas), bet tai bus kiek vėliau.
Iš esmės serveryje jau veikia visos Galaxy Plus komandos, išskyrus, kelias, kurios nebus realizuojamos, kaip įsakymo komandos:

  • "C" - vėlesnių įsakymų atšaukimas bus galimas per WWW.
  • "O" - parametrai nustatomi per WWW: "Mano duomenys".
  • "+", "-" - žaidimo partijos vidinės konferencijos bus taip pat realizuotos per WWW.
2012.12.28 - Įsikūrėme Facebook socialiniame tinkle. Kviečiame like'inti ;)

2012.12.26 - Įvestas UTF-8 standartas

Šiandien www.galaxy.lt įdiegtas UTF-8 standartas. Žinoma, taip turėjo būti nuo pat pradžių, bet... nebuvo, kažkodėl.
Teoriškai - mes pasiruošę paleisti serverį su daugybės kalbų palaikymu ;)
Jei kažkur pamatysit "kringelius" vietoje lietuviškų raidžių - informuokite. Dėkui.

2012.12.12 - Startavo Alpha4

Paleista testinė partija Alpha4.
10 rasių pasiryžo testuoti serverį.

2012.11.28 - Artėjame prie finišo ;)

Serverio statusas:

  • Ėjimai pilnai generuojami.
  • Raportų atidavimas, preparserių generavimas - veikia.
  • Orderių apdorojimas - liko suprogramuoti vos kelias komandas: 'J', 'K', 'L', 'Q', 'R', 'T', 'U', 'X'.

Labai nekantraujame paleisti testinę partiją. Jūs turbūt taip pat? ;)

2012.11.13 - Reikalingi testuotojai

Atidaryta registracija į testinę partiją Alpha4. Alpha versija - tai dar "žaliau", nei beta. Niekas neveikia, o jei veikia - tai ne taip, o jei taip - tai niekas nesupranta, kodėl... Juokauju. Stengiamės viską daryti gerai, numatyti visas situacijas. Bet testuoti galima bus absoliučiai viską, įskaitant "atsparumą durniams", t.y. reakcijas į keistai neteisingas komandas. Rasės pavadinimas su "Ž" raide - prašom. Laivo dizainas su 3 parametrais - irgi prašom. Klaidų ribos - tik Jūsų fantazijos galimybės ;-)
Pastebėję klaidas - rašote GM'ui ir jos bus taisomos.
Kadangi testuotojai reikalingi su patirtimi - į "Alpha4" priimame tik tuos žaidėjus, kurie Prienų serveryje yra sužaidę bent vieną partiją iki bent 20 ėjimo.

2012.11.11 - Registracja, slaptažodžio priminimas, senųjų rasių pavadinimai

Jau puikiai veikia (bent mums taip atrodo) naujų vartotojų registracija, taip pat (jei esate žaidę seniau) - galima užregistruoti savo senąsias rases.
Seniau užsiregistravusiems žaidėjams iš naujo registruotis nereikia, nes veikia slaptažodžio priminimo funkcija.
Jei esate žaidę, bet pasikeitė Jūsų el.pašto adresas ir todėl slaptažodžio priminimo funkcija nepadeda - parašykit GM'ui (adresas puslapio apačioje) - pagelbėsim.
Tik pirmiausia _pabandykite_ prisijungti savo slaptažodžiu, o jei nepavyksta - užsisakyti priminimą emailu. Nustebsit, kiek serveris moka ir dar labiau - kiek jis prisimena ;)

2012.10.30 - Serveris rekonstruojamas

Vėl esame pasiryžę paleisti serverį.
Dabar jau tikrai - štai nuotrauka iš paleidimo aikštelės. ;-)


www.galaxy.lt
Parašykite mums laišką!

Copyright © by Galaxy+ project, 1996-2013