„Galaxy Plus“
kompiuterinis strateginis žaidimas

„Galaxy Plus“ žaidimo taisyklės – paprastos. Yra galaktika, kuri vaizduojama kaip plokštumoje išdėstyti taškai. Taškai – tai planetos. Kiekvienas žaidėjas turi po tris planetas, likusios planetos yra negyvenamos. Žaidimas vyksta ėjimais, kiekvieną ėjimą visos žaidėjo planetos pagamina joms nurodytą produkciją – dažniausiai tai būna kosminiai laivai. Planeta per ėjimą gali pagaminti fiksuotą kiekį produkcijos, todėl tai gali būti daug vienodų mažų laivų, šiek tiek vidutinių arba vienas didelis (arba dalis labai didelio, jei laivas yra didesnis, nei planeta gali pagaminti per vieną ėjimą). Tik nuo žaidėjo pasirinkimo priklauso, kokios bus gaminamo laivo charakteristikos – jis nustato, kiek užims laivo varikliai, ginklai, apsauga ir triumas kroviniams vežioti. Nuo šių pasirinkimų priklausys, kokiu greičiu skries laivas, kaip efektyviai jis kovos mūšyje, kiek galės vežti krovinio.

Pastačius laivus – jie siunčiami į kitas planetas, kurios gali būti apgyvendintos, sutinkami kiti žaidėjai, su kuriais bendraujama, sudaromos taikos sutartys. Taikos sutarčių garantas – koviniai erdvėlaiviai, kurie saugo Jūsų planetas, o prireikus – gali būti panaudoti priešo planetų puolimui.

Žaidimo tikslas – tinkamai vadovaujant, tapti galaktikos valdovu. Žaidimą gali laimėti vienas ar keli tarpusavyje sutarę žaidėjai.


Atrodo paprasta? Tikrai taip. Su tiek žinių (plius pagalbine žaidimo programa) jau galima mokytis žaisti ir netgi – laimėti.

Elementaru ir primityvu? Tikrai ne.

Visų pirma – žaidime kompiuteris yra tik tarpininkas, surenkantis informaciją. Žaidime dalyvauja žaidėjai – gyvi žmonės. Kompiuterinio žaidėjo mąstymą nusako programa, o gyvi žaidėjai nuolat sugalvoja kažką nestandartinio. Netgi beviltiškoje situacijoje.

Žaidžiant stalo žaidimus (šaškės, šachmatai, go ir pan) – matome visą situaciją. Žaidžiant kortomis – matome tik dalį situacijos, galime prognozuoti priešininko veiksmus. Žaidžiant „Galaxy“ – taip pat matome tik dalį situacijos (tą, kuri vyksta Jūsų planetoje ir tose planetose, kurias mato Jūsų laivai). Tačiau dar vyksta ir nematomas – diplomatinis karas – pasirašomos taikos sutartys, sudaromos sąjungos, nukreiptos prieš bendrus priešus, keičiamasi informacija ir t.t.

Daugelis internetinių žaidimų sukurti taip, kad pranašumą turi tie žaidėjai, kurie žaidimui skiria daug laiko, o geriausiai - vos ne visą gyvenimą. „Galaxy plus“ pakanka tuo dažnumu, kuriuo vyksta ėjimai serveryje (dažniausiai - kas dvi dienas) duoti nurodymus. Jei nurodymai nebus gauti – planetos toliau gamins tą pačią produkciją, o laivai toliau skries link paskirties planetų, o sutikę priešus – dalyvaus kovose.

Galaxy Plus - atviras žaidimas (skaityti ta prasme, kaip "atviras standartas"). Žaidimo taisyklėse nurodomos naudojamos formulės, todėl visada galima tiksliai žinoti, kaip Jūsų sprendimai įtakos tolesnį žaidimą. Nors žaidimo formulės gali pasirodyti sudėtingos – visai nebūtina jas išmokti ar suprasti, nes pagalbinės žaidimo programos leidžia patogiai apskaičiuoti visus reikiamus dydžius – atstumus tarp planetų, projektuojamo laivo charakteristikas, planetų gamybinius pajėgumus ir kitką.

Prisijunkite prie žaidimo – jis padeda vystyti strateginį mąstymą, bendravimą ir diplomatiją, praktiškai pritaikomos žinios apie tikimybes. Galų gale – tai tikrai smagus, nereikalaujantis daug laiko žaidimas.


www.galaxy.lt
Parašykite mums laišką!

Copyright © by Galaxy+ project, 1996-2013